| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Keywords | Forklift Hydraulic Cylinders、excavator Hydraulic Cylinders、Agricultural Hydraulic Cylinders |
| Application | Agri Hydraulic Cylinders |
| Material | 45#/Custom |
| Color | Black/Yellow/Red/Custom |
| Product Name | Hydraulic Cylinders For Seeder |
|---|---|
| Keywords | Hydraulic Cylinders For Seeder、excavator Hydraulic Cylinders、Agricultural Hydraulic Cylinders |
| Application | Agri Hydraulic Cylinders |
| Material | 45#/Custom |
| Color | Black/Yellow/Red/Custom |
| Product Name | Farm Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Keywords | Forklift Hydraulic Cylinders、excavator Hydraulic Cylinders |
| Application | Agri Hydraulic Cylinders |
| Material | 45#/Custom |
| Color | Black/Yellow/Red/Custom |
| Power | Hydraulic |
|---|---|
| Body Material | Iron |
| Standard | Standard,Other |
| Structure | Piston Cylinder |
| Maximum Stroke | 1260mm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Cylinder Machine, Komatsu Cylinder |
| Application | Agricultural Machinery |
| Mounting Interface | Trunnion Mount Or Other |
| Working Pressure | ≥20Mpa |