| Product Name | Dump Trucks Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Lifting Hydraulic Cylinder/Steering Hydraulic Cylinder |
| Stroke Length | 5cm-100000mm,Custom |
| Cylinder Diameter | 40mm-380mm,Custom |
| Work Press | 18MPa~22MPa |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Media Compatibility | Hydraulic Oil |
|---|---|
| Specification | 45X30X30 Cm |
| Peculiarity | High Transmission Efficiency |
| Applications | Machinery |
| Maximum Flow Rate | 500-3000 Rpm |
| Media Compatibility | Hydraulic Oil |
|---|---|
| Specification | 45X30X30 Cm |
| Peculiarity | High Transmission Efficiency |
| Applications | Machinery |
| Maximum Flow Rate | 500-3000 Rpm |
| Media Compatibility | Hydraulic Oil |
|---|---|
| Specification | 45X30X30 Cm |
| Peculiarity | High Transmission Efficiency |
| Applications | Machinery |
| Maximum Flow Rate | 500-3000 Rpm |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |