| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Telescopic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Rebuilding Hydraulic Cylinder、Hydraulic Ram Cylinder |
| Application | Unloading Platform |
| Color | Custom |
| Warrenty | 12 Months |
| Material | Steel Or Other |
|---|---|
| Stroke Length | 150–2500mm Or Custom |
| Mounting Type | Trunnion, Earring, Flange Or Other |
| Cylinder Type | Telescopic Cylinder |
| Cylinder Diameter | 150-220mm Or Custom |
| Stroke Length | 1500-3500 Mm Or Custom |
|---|---|
| Cylinder Diameter | 150-220mm Or Custom |
| Work Pressure | 18MPa~22MPa |
| Material | Steel/Other Custom |
| Sealing Type | Nitrile Rubber Seals |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Ram Cylinder, Tie Rod Hydraulic Cylinder |
| Material | Steel |
| Surface Treatment | Chrome Plating Or Custom |
| Operating Mode | Single Acting Or Double Acting Or Telescope |