| Packaging Details | 45*32*30 |
|---|---|
| Delivery Time | 2weeks |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 60000pcs/year |
| Brand Name | RUNHE |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Ram Cylinder, Tie Rod Hydraulic Cylinder |
| Material | Steel |
| Surface Treatment | Chrome Plating Or Custom |
| Operating Mode | Single Acting Or Double Acting Or Telescope |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Hydraulic Main Pump Parts Kit |
|---|---|
| Keywords | Main Hydraulic Piston Pump Repair Kit、Genuine Replacement Hydraulic Piston Pump Parts |
| Waranty | 12 Months |
| Packaging Details | Carton |
| Application | Excavator Main Pump Parts |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Standard Hydraulic Cylinders, One Way Hydraulic Cylinder |
| Material | Stainless Steel Or Other |
| Application | Agricultural Machinery |
| Working Pressure | 16-30Mpa |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| MOQ | 1 Set |
| Structure | Piston/Plunger/Telescopic Type |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| MOQ | 1 Set |
| Structure | Piston/Plunger/Telescopic Type |