| Features | High Pressure |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Motor |
| Key Words | Gear-type Hydraulic Motor, High-speed Gear Motor |
| Maximum Speed | Up To 2400 Rpm |
| Color | Black, Customizable |
| Product Name | Hydraulic Gear Motor |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Drive Motor, Low Speed Gear Motor |
| Displacement | 4.2 Ml/r |
| Max.Torque | 20 Nm |
| Warranty Period | 12 Months |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Product Name | Hydraulic Gear Motor |
|---|---|
| Key Words | Gerotor Hydraulic Motor, Parker Torqlink Hydraulic Motor |
| Displacement Range | 44.3ml/r -147.5 Ml/r |
| Speed Range | 400-2400 RPM |
| Intermittent | 275 Bar |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |