| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Flow Rate | 63l/min |
| Dividing Flow | 8-12l/min |
| Spools | 1-10spools |
| Material | Cast Iron |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Hydraulic Lock |
|---|---|
| Keywords | Hydraulic Lock In Hydraulic System、Front And Side Hydraulic Lock Outrigger Cylinders |
| PN | 32 Mpa |
| Rated Flow Rate | 40L/Min |
| Usage | Hydraulic Cylinders |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| MOQ | 1 Set |
| Structure | Piston/Plunger/Telescopic Type |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| MOQ | 1 Set |
| Structure | Piston/Plunger/Telescopic Type |
| Product Name | Hydraulic Gear Motor |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Motor, Hydraulic Motor Oil Seal |
| Speed Range | 400-3000 RPM |
| Principle | Hydraulic Power |
| Use | Construction Machinery |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | 24 Hours Online Service |