| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | 24 Hours Online Service |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Power | Hydraulic & Pneumatic |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Hydraulic 3-Way High-pressure Ball Valve |
|---|---|
| Key Words | John Deere Hydraulic Control Valve, Hydraulic Control Valve For Wood Splitter |
| Nominal Diameter | 25 Mm |
| Package | Box, Carton, Pallet |
| Color | Silver |
| Product Name | High Pressure Ball Valve |
|---|---|
| Keywords | 1 2 Inch High Pressure Ball Valve、3 8 High Pressure Ball Valve |
| DN | 15 |
| PN | 31.5 Mpa |
| Key Features | Stable Locking • Precise Control • Safe And Reliable |
| Product Name | Hydraulic Piston Motor |
|---|---|
| Key Words | High Speed Piston Motor, Axial Piston Motor |
| Application | Excavator, Construction Machinery |
| Displacement | 55cm³/rev |
| Bearings | Standard |
| Valve Type | Ball Valve |
|---|---|
| Ball Material | Carbon Steel |
| Connection Size | 1 In, 1/2 In, 1/4 In, 2 In, 3 In, 3/4 In, 3/8 In |
| Operating Temp. Range | -22-140F |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Product Name | Hydraulic Control Valve |
|---|---|
| Key Words | Solenoid Operated Directional Control Valve |
| Application | Agricultural Machinery, Industrial Equipment |
| MOQ | 1 Pcs |
| Material | Cast Iron, Steel, Bronze And Others |