| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Dump Trucks |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| Power | Hydraulic |
|---|---|
| Body Material | Iron |
| Standard | Standard,Other |
| Structure | Piston Cylinder |
| Maximum Stroke | 1260mm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Ram Cylinder, Tie Rod Hydraulic Cylinder |
| Material | 45 Steel Or Other |
| Surface Treatment | Chrome Plating |
| Operating Mode | Single Acting Or Double Acting Or Telescope |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |