| Product Name | Hydraulic Gear Motor |
|---|---|
| Key Words | Gerotor Hydraulic Motor, Parker Torqlink Hydraulic Motor |
| Displacement Range | 44.3ml/r -147.5 Ml/r |
| Speed Range | 400-2400 RPM |
| Intermittent | 275 Bar |
| Product Name | Hydraulic Gear Motor |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Drive Motor, Low RPM Hydraulic Motor |
| Operating Speed | 400 To 3000 RPM |
| Weight | 10 KG |
| Direction Of Rotation | Bi-Directional |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Power | Hydraulic & Pneumatic |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Key Words | Hydro Cylinders, Single And Double Acting Cylinders, Hydraulic Cylinder Repairing |
| Seal Ring | Famous Chinese Brand Or International Brand |
| Cylinder Base | 20# Steel |
| Piston Rod | Chrome Plated45# Steel |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Key Words | Hydro Cylinders, Single And Double Acting Cylinders, Hydraulic Cylinder Repairing |
| Hydraulic Cylinder Repairing | 20mm--220mm,Customizable |
| Piston | 45# Steel |
| Tube | 20# Steel |