| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Flow Rate | 63l/min |
| Dividing Flow | 8-12l/min |
| Spools | 1-10spools |
| Material | Cast Iron |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Valve Type | Hydraulic Solenoid Valve Control |
| Material | Cast Iron |
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Application | Original Valve Best Replacement |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Valve Type | Hydraulic Solenoid Valve Control |
| Material | Cast Iron |
| Weight | 10 |
| Application | Original Valve Best Replacement |
| Product Name | Multi Stage Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Hydraulic Lift Cylinder、Log Splitter Cylinder |
| Bore Dia | Custom |
| Rod Dia | Custom |
| Application | Agricultural Machinery |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | 24 Hours Online Service |