| Application | Excavator |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Power | Hydraulic & Pneumatic |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Heavy Duty Multi Stage Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Hydraulic Cylinder Jack、Lift Cylinder |
| Application | Heavy Vehicle Mechanical Hydraulic Cylinder |
| Stage | Custom |
| Mounting Type | Earring,Flange,Clevis.Foot,Trunnion,Customizable |
| Product Name | Telescoping Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Cylinder Parker/Hyva Hydraulic Cylinder |
| Application | Construction Machinery / Agricultural Machinery / Sanitation And Special Vehicles |
| Bore Dia | Custom |
| Rod Dia | Custom |
| Valve Type | Ball Valve |
|---|---|
| Ball Material | Carbon Steel |
| Connection Size | 1 In, 1/2 In, 1/4 In, 2 In, 3 In, 3/4 In, 3/8 In |
| Operating Temp. Range | -22-140F |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Valve Type | Ball Valve |
|---|---|
| Ball Material | Carbon Steel |
| Connection Size | 1 In, 1/2 In, 1/4 In, 2 In, 3 In, 3/4 In, 3/8 In |
| Operating Temp. Range | -22-140F |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Valve Type | Ball Valve |
|---|---|
| Ball Material | Carbon Steel |
| Connection Size | 1 In, 1/2 In, 1/4 In, 2 In, 3 In, 3/4 In, 3/8 In |
| Operating Temp. Range | -22-140F |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Valve Type | Ball Valve |
|---|---|
| Ball Material | Carbon Steel |
| Connection Size | 1 In, 1/2 In, 1/4 In, 2 In, 3 In, 3/4 In, 3/8 In |
| Operating Temp. Range | -22-140F |
| Temperature Of Media | High Temperature |