| Product Name | Hydraulic Gear Pump |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Gear Pump Types, High Pressure Hydraulic Gear Pump, Rexroth Hydraulic Gear Pump |
| Max Rated Pressure | 245bar |
| Displacement Range | 44.3ml/r -147.5 Ml/r |
| Speed Range | 400-2400 RPM |
| Product Name | Hydraulic Gear Pump |
|---|---|
| Key Words | Tractor Gear Pump, Cast Iron Hydraulic Gear Pumps, Stable Output Gear Pump |
| Warranty Period | 12 Months |
| Displacement Range | 33.58ml/r-201.5 Ml/r |
| Max Rated Pressure | 207 Bar |
| Product Name | External Gear Pump |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Gear Pump, Parker Gear Pump, Pompa Gear Pump |
| Warranty Period | 12 Months |
| Color | Black, Customizable |
| Material | Cast Iron |
| Product Name | Hydraulic Gear Pump |
|---|---|
| Key Words | Cast Iron Gear Pump, External Gear Pump |
| Type | External Gear Pump |
| Application | Engineering Vehicles, Agricultural Machinery |
| Material | Cast Iron |
| Rated Presure | 20MPa |
|---|---|
| Installation Mode | Flange Mounting |
| Media Compatibility | Hydraulic Oil |
| Specification | 36*20*18 |
| Tooth Flank | Straight Tooth |
| Product Name | Hydraulic Gear Pump |
|---|---|
| Keywords | Hydraulic Pump/parker Commercial PGP |
| Material | Cast Iron |
| Application | Farm Machinery |
| Sample | YES |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |