| Product Name | Hydraulic Gear Motor |
|---|---|
| Key Words | Gear Motor Pump, Gear Pump With Motor |
| Speed Range | 600-2400 RPM |
| Use | Oil And Gas And Drilling Equipment |
| Weight | 40 KG |
| Product Name | Pilot Pump |
|---|---|
| Key Words | Pilot Gear Pump, Pilot Gear Pump |
| Volumetric Efficiency | ≥%92 |
| Weight | 5.6 Kg |
| Nominal Displacement | 16/4.5 ML/r |
| Product Name | Hydraulic Piston Pump |
|---|---|
| Key Words | Axial Piston Pump, Piston Pump |
| Displacement | 40 Ec/rev |
| Use | Agricultural Machinery |
| Material | Cast Iron |
| Product Name | Swashplate Piston Motor |
|---|---|
| Key Words | Tapered Piston Motor, Variable Displacement Piston Motor |
| Application | Marine Machinery, Agricultural Amachinery |
| Displacement | 80cm³/rev |
| Flange | 4 Holes |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |