| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Product Name | Hydraulic Gear Motor |
|---|---|
| Key Words | Gear Motor, External Gear Pump |
| Warranty Period | 12 Months |
| Material | Cast Iron |
| Color | Black, Customizable |
| Product Name | Hydraulic Gear Pump |
|---|---|
| Keywords | Cast Iron Hydraulic Gear Pumps/Tractor Hydraulic Gear Pump |
| Market | John Deere Hydraulic Replacement Aftermarket Gear Pump |
| Color | Customizable |
| Customize | YES/OEM |
| Product Name | Commercial Hydraulic Gear Pump |
|---|---|
| Keywords | Parker D Series Gear Pump、parker Aluminum Gear Pump |
| Color | Black |
| Customize | YES |
| Nominal Displacement(ml/r)) | 32 |
| Product Name | Cast Iron Gear Pump |
|---|---|
| Keywords | Gear Pump Types、gear Pump Selection |
| Color | Blue |
| Rated Pressure | 23mpa |
| Type | External Gear Pump |
| Product Name | Hydraulic Gear Pump |
|---|---|
| Key Words | Tractor Gear Pump, Cast Iron Hydraulic Gear Pumps, Stable Output Gear Pump |
| Warranty Period | 12 Months |
| Displacement Range | 33.58ml/r-201.5 Ml/r |
| Max Rated Pressure | 207 Bar |
| Product Name | Hydraulic Gear Pump |
|---|---|
| Key Words | Cast Iron Gear Pump, External Gear Pump |
| Type | External Gear Pump |
| Application | Engineering Vehicles, Agricultural Machinery |
| Material | Cast Iron |