| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Cylinder Ram, Hydraulic Lift Cylinder |
| Material | Stainless Steel Or Support Other Material |
| Port Connection Type | Ferrule Connection Or Other |
| Stroke | 100mm - 500mm, Or Custom |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Material | Steel Or Other |
|---|---|
| Stroke Length | 150–2500mm Or Custom |
| Mounting Type | Trunnion, Earring, Flange Or Other |
| Cylinder Type | Telescopic Cylinder |
| Cylinder Diameter | 150-220mm Or Custom |
| Stroke Length | 1500-3500 Mm Or Custom |
|---|---|
| Cylinder Diameter | 150-220mm Or Custom |
| Work Pressure | 18MPa~22MPa |
| Material | Steel/Other Custom |
| Sealing Type | Nitrile Rubber Seals |
| Product Name | Dump Trucks Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Lifting Hydraulic Cylinder/Steering Hydraulic Cylinder |
| Stroke Length | 5cm-100000mm,Custom |
| Cylinder Diameter | 40mm-380mm,Custom |
| Work Press | 18MPa~22MPa |
| Product Name | Telescopic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Rebuilding Hydraulic Cylinder、Hydraulic Ram Cylinder |
| Application | Unloading Platform |
| Color | Custom |
| Warrenty | 12 Months |
| Product Name | Telescoping Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Cylinder Parker/Hyva Hydraulic Cylinder |
| Application | Construction Machinery / Agricultural Machinery / Sanitation And Special Vehicles |
| Bore Dia | Custom |
| Rod Dia | Custom |
| Product Name | Heavy Duty Multi Stage Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Hydraulic Cylinder Jack、Lift Cylinder |
| Application | Heavy Vehicle Mechanical Hydraulic Cylinder |
| Stage | Custom |
| Mounting Type | Earring,Flange,Clevis.Foot,Trunnion,Customizable |