| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Rated Presure | Aluminum |
|---|---|
| Media Compatibility | Hydraulic Oil |
| Specification | 45X30X30 Cm |
| Peculiarity | High Transmission Efficiency |
| Applications | Forklift/Excavator/Tractor/Others |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| MOQ | 1 Set |
| Structure | Piston/Plunger/Telescopic Type |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Heavy Duty Hydraulic Cylinder, Welded Cylinders Hydraulic Cylinders |
| Material | Steel Or Other |
| Color | Red, Black, Yellow, Red, Custom |
| Application | Ditching Machine, Agricultural Machine |
| Product Name | Hydraulic Cylinder Rams |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Ram, Harvest Hydraulic Cylinder |
| Compatible Models | Harvest, Truck Agricultural Machinery |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Treatment | Hard Chrome Plating |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Tractor Cylinder, Kubota Cylinder |
| Material | High-strength Steel |
| Application | Wheeled Tractors, Agricultural Machinery |
| Outer Diameter | 50-200mm Or Custom |
| Features | Efficiency |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Gear Pump |
| Keywords | PGP Clutch Pump/PGP Replacement Parts |
| Material | Cast Iron |
| Compatible | PGP315, PGP330, PGP350, PGP365, PGM315, PGM330, PGM350, PGM365 |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Product Name | Hydraulic Cylinder |
| Function | Injection Oil |
| Sample | Available |
| Specification | 150*30*30cm |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Hyd Cylinder, Farm Agricultural Cylinder |
| Material | 45 Steel |
| Color | Black, Yellow, Red, Custom |
| Application | Harvester Or Other Agricultural Machines |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Key Words | Welded Hydraulic Cylinders, Fixing Hydraulic Cylinders |
| Application | Excavator, Construction Machinery |
| Color | Black, Yellow, Red, Blue, Custom |
| Compliance Certifications | ROHS |