| Product Name | Hydraulic Piston Motor |
|---|---|
| Key Words | Piston Motor, Hydraulic Piston Motor |
| Application | Excavator, Construction Machinery |
| Displacement | 56cm³/rev |
| Nominal Torque | 356 N・m |
| Product Name | Hydraulic Gear Motor |
|---|---|
| Key Words | Gerotor Hydraulic Motor, Parker Torqlink Hydraulic Motor |
| Displacements | 1.275 To 6.375 Cir (21 To 105 Cc/rev) |
| Maximum Speed | 2400 Rpm |
| Flow Range | 63 Gpm (238.5 Lpm) Per Section |
| Packaging Details | 45*32*30 |
|---|---|
| Delivery Time | 2weeks |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 60000pcs/year |
| Brand Name | RUNHE |
| Product Name | Dump Truck Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Key Words | Hyd Cylinder, Oil Hydraulic, Hydraulic Ram |
| Mounting | Earring,Flange,Customizable |
| Stroke Length | Customized |
| Warranty | 12 Months |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Valve Type | Hydraulic Solenoid Valve Control |
| Application | For 771D 775D 776D Engine |
| Stock | In Stock |
| Type | Turn Signal Switch |
| Product Name | Excavator Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Key Words | Bucket Cylinder, Stick Cylinder, Arm Cylinder |
| Warranty | 12 Months |
| Color | Customizable |
| Size | Customizable |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Product Name | Hydraulic Piston Motor |
|---|---|
| Key Words | Swash-plate Type Piston Motor, Variable Displacement Piston Motor |
| Application | Marine Machinery, Mining Equipment |
| Displacement | 28-1000cm³/rev |
| Flange | 4 Holes Or 8 Holes |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |