| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Model | Couplings |
|---|---|
| Bore Diameter | 38mm-155mm, Customizable |
| Structure | Flexible |
| Type | Elastic Coupling |
| Transport Package | Carton |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Small Hydraulic Cylinder, Hydraulic Ram Cylinder |
| Material | 20 Steel |
| Mounting Interface | Trunnion Mount Or Other |
| Working Pressure | 16-25Mpa |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Key Words | Heavy Duty Hydraulic Cylinder, Welded Cylinders Hydraulic Cylinders |
| Material | Steel Or Other |
| Color | Red, Black, Yellow, Red, Custom |
| Application | Ditching Machine, Agricultural Machine |
| Product Name | Hydraulic Cylinder Rams |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Ram Cylinder, Forklift Hydraulic Cylinder |
| Material | High-density Steel |
| Surface Treatment | Electrophoretic Coating |
| Operating Mode | Double Acting Or Telescope |
| Product Name | Gear Pump Spare Parts |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pump Spare Parts, |
| After-sales Service | Yes |
| Warranty Period | 12 Months |
| Meshing Type | External Meshing |
| Product Name | Pilot Pump |
|---|---|
| Key Words | Hydraulic Pilot Pump, Auxiliary Pilot Pump |
| Optimun Speed | 1500-2500 R/min |
| Color | Silver |
| MOQ | 1 |
| Product Name | Hydraulic Pump Pressure Control Valve |
|---|---|
| Key Words | Rexroth Pump Control Valve |
| Application | Construction Machinery, Construction Machinery, Pump Repair |
| Compatible Pump | Rexroth A11VO Series |
| MOQ | No MOQ For Stocking |