| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Key Words | Hydro Cylinders, Single And Double Acting Cylinders, Hydraulic Cylinder Repairing |
| Hydraulic Cylinder Repairing | 20mm--220mm,Customizable |
| Piston | 45# Steel |
| Tube | 20# Steel |
| Product Name | Agricultural Hydraulic Cylinders |
|---|---|
| Keywords | Tillers Hydraulic Cylinders、harrows Hydraulic Cylinders |
| Application | Agri Hydraulic Cylinders |
| Material | 45#/Custom |
| Color | Black/Yellow/Red/Blue/Custom |
| Product Name | Excavator Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Excavator Cylinder、Mini Excavator Cylinder |
| Application | Tracked Excavators Hydraulic Cylinders、 Backhoe Loaders Hydraulic Cylinders |
| Compatible | 100% Interchangeable |
| Color | Black/Yellow/Red/Blue/Custom |
| Product Name | Excavator Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Boom Cylinder、Arm Cylinder |
| Application | Tracked Excavators Hydraulic Cylinders、 Backhoe Loaders Hydraulic Cylinders |
| Compatible | 100% Interchangeable |
| Color | Black/YellowCustom |
| Product Name | Dump Trucks Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Tractor Cylinder, Harvester Cylinder |
| Stroke Length | 5cm-100000mm,Custom |
| Cylinder Diameter | 40mm-380mm,Custom |
| Work Press | 18MPa~22MPa |
| Product Name | Dump Trucks Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Keywords | Lifting Hydraulic Cylinder/Steering Hydraulic Cylinder |
| Stroke Length | 5cm-100000mm,Custom |
| Cylinder Diameter | 40mm-380mm,Custom |
| Work Press | 18MPa~22MPa |